Ulei motor auto Metabond FIRST 0W30

Scrie o recenzie

Ai nevoie de ajutor? 0784387777


Click pe WHATSAPP pentru ajutor.

74.00 RON
FIRST 0W30_1L
in stoc
+

Ulei motor auto Metabond FIRST 0W30

Ulei de motor sintetic Metabond, LowSaps

Ulei de motor de înaltă performanță cu economisire de combustibil pentru lubrifierea motoarelor pe benzină și diesel cu filtre de particule.

Acest ulei auto este compatibil cu sistemele Start - Stop și hibride. Este dezvoltat în primul rând pentru motoarele PSA Group HDI, Ford, Jaguar și Toyota.

De asemenea este compatibil în special cu sistemele de post-tratament care permit emisii extrem de scăzute de sulf, fosfor și cenușă. Acest ulei auto indeplinește cerințele tehnice ale vehiculelor și standardul ACEA C1 și C2.

Ulei de motor de tehnologie sintetică cu ecomonie de combustibil, pe lângă stabilitate termică maximă, oferă o protecție excepțională împotriva uzurii și depunerilor.

Este potrivit pentru cele mai solicitante condiții de conducere, stil de conducere sportiv, porniri frecvente la rece, conducere urbană și autostradă.


ACEA C1 și C2

PSA B71 2312 și B71 2302

FORD WSS-M2C-934B

Jaguar

Land Rover: STJLR 03 5007

Îndeplinește cerințele Toyota

Țara de origine: EU

Ambalaje: 1 litru, 5 litri

Specifications

Cantitate:
1 Litru

Nu au fost găsite recenzii